Deutsche Bank, největší peněžní ústav ve Spolkové republice, který naposledy vydělal v roce 2013, připravuje nový ozdravný plán. Jeho šéf John Cryan vyzval akcionáře koncernu, aby opět navýšili kapitál, tentokrát o osm miliard eur.

Banka od roku 2010 od svých akcionářů díky trojímu navýšení získala 22 mi­liard eur, ale nebylo to nic platné. V závěru loňského roku se na trhu dokonce šířily zvěsti, že se kapitálově slabý ústav neobejde bez státní pomoci.

V článku se dále dozvíte

  • Deutsche Bank, největší peněžní ústav ve Spolkové republice, chystá další emisi akcií. Akcionáři koncernu mají poskytnout osm miliard eur.
  • Od roku 2010 je to už čtvrtá emise. Tři předchozí vynesly 22 miliard eur, ale banka přesto dále zápolila s potížemi.
  • Její šéf John Cryan se také rozhodl provést změny ve struktuře banky, která si ponechá dceřinou Postbank. Původně ji chtěla prodat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru