Nedostatek lékařů a sester se nevyhýbá ani největší soukromé síti nemocnic a poliklinik v Česku, kterou je Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Společnost navíc bude další personál potřebovat do nové nemocnice, již plánuje postavit v pražských Malešicích.

Přestože nový předseda představenstva Chrenkovy společnosti Milan Leckéši zdůrazňuje, že řešení nedostatku lidí musí být systémové, Agel se rozhodl "pojistit" a sestry si vychovat sám. V září otevře v Ostravě střední zdravotnickou školu. "I když to bude soukromá škola, tak tam nebudou studenti platit žádné školné," slibuje Leckéši.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.