Nedostatek lékařů a sester se nevyhýbá ani největší soukromé síti nemocnic a poliklinik v Česku, kterou je Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Společnost navíc bude další personál potřebovat do nové nemocnice, již plánuje postavit v pražských Malešicích.

Přestože nový předseda představenstva Chrenkovy společnosti Milan Leckéši zdůrazňuje, že řešení nedostatku lidí musí být systémové, Agel se rozhodl "pojistit" a sestry si vychovat sám. V září otevře v Ostravě střední zdravotnickou školu. "I když to bude soukromá škola, tak tam nebudou studenti platit žádné školné," slibuje Leckéši.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • S nedostatkem personálu bojuje i Agel Tomáše Chrenka, který je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče v Česku.
  • V září proto otevře vlastní střední zdravotnickou školu. "Když budou mít studenti zájem pobírat stipendium, tak budou muset jistou dobu pracovat v našem zařízení," popisuje nový šéf Milan Leckéši.
  • Personál bude Agel potřebovat i do nové nemocnice, kterou do tří až čtyř let plánuje postavit v Praze.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.