Loňský rok byl co do objemu dokončených kancelářských ploch ve dvou největších městech Česka abnormální. Na mnohem větším pražském kancelářském trhu se postavilo méně kanceláří než v Brně. Letos v moravské metropoli přibude 17 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří. To je 60 procent toho co loni. Tamní trh by ovšem snesl větší přírůstek. Firmy si loni pronajaly více ploch, než kolik jich developeři postavili.

"Poptávka je stále vysoká, i letos si firmy pravděpodobně pronajmou více než 50 000 metrů čtverečních kancelářských prostor," komentuje dění v Brně Lukáš Netolický, analytik v poradenské společnosti Cushman & Wakefield. A protože se méně staví, na konci roku se podle jeho odhadu podíl neobsazených moderních kanceláří sníží o dva procentní body na desetinu. "Pronajímatelé pravděpodobně přistoupí ke zvyšování nájemného," míní Netolický.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Letos v Brně přibude 17 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří, jen 60 procent toho co loni.
  • Pronájem kanceláří v Brně letos kvůli jejich nedostatku podraží, odhadují makléři.
  • Příští rok by se však nájemné v moderních kancelářích v centru města mělo opět vrátit ke svým původním úrovním.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.