Už podruhé se v jedné z lokalit Dolu Paskov, v Chlebovicích nedaleko Frýdku-Místku, sešli zájemci o práci v IT. Po vstupním jednodenním školení základů HTML, kaskádových stylů a JavaScriptu je čeká příprava ke zkouškám do intenzivního kurzu programování a po jeho absolvování stáž v jedné z místních firem.

Dalších šest absolventů, kteří úvodním seminářem prošli již v listopadu, si po třech měsících samostudia ověřilo své znalosti vstupní zkouškou do intenzivního kurzu. Ten startuje již v dubnu. Pokud studenti vytrvají, mají pro své další uplatnění velkou příležitost - Jobs.cz eviduje na severní Moravě od začátku roku bezmála 300 volných pozic, na kterých se mohou kodéři a juniorní programátoři uplatnit.

Práci programátora si tak doposud vyzkoušelo 29 horníků. "Už první seminář byl beznadějně plný. Jeho absolventi byli nadšení a ozývali se další zájemci, proto jsme se s LMC rozhodli pro jeho zopakování. Máme obrovskou radost, že tak velký počet našich zaměstnanců si troufne na tak zásadní změnu kariéry," říká Markéta Klopcová z Nové šichty, outplacementového programu společnosti OKD.

"Po informacích o prvním semináři pro horníky nás kontaktovalo několik místních firem s tím, že o absolventy programu mají také zájem. Odvaha a ochota se vzdělávat jsou zjevně skvělými předpoklady pro změnu kariéry v jakémkoliv věku," dodává Tomáš Ervín Dombrovský z LMC, která projekt Razíme cestu iniciovala a financuje.

rkp

Související