A to právě my, Češi, bychom měli mít v tomto ohledu před světem jasnou historickou výhodu, protože to byl právě náš učitel národů Jan Amos Komenský, který již v polovině 17. století sepsal dílo Schola Ludus neboli česky (alespoň jako heslo známé snad každému Čechovi) Škola hrou.

Pravda, Komenský neměl na mysli hry stolní nebo sportovní, které by si asi člověk mohl jako předchůdce těch počítačových představit nejsnáze, ale divadelní. Není ale videohra hře divadelní z pohledu účastníka také velice podobná? V obou jde přece většinou o to předstírat, že jste někým jiným. A již tady lze začít s obhajobou výukových počítačových her pro účely školní výuky, protože už v 15 letech (chtě nechtě) se člověk rozhoduje, co chce v životě dělat. A co může být pro nerozhodnutého mladého člověka lepší než si zkusit být na chvíli vědcem, archeologem, technologickým vývojářem nebo třeba i vojákem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hry obecně jsou již celé věky využívány k rozvoji dítěte.
  • Ať už tento rozvoj budeme "banalizovat" pouze na společenský, nebo se jej snažit nějakým způsobem popřít a udělat z her a dnes především videoher strašáka, který děti "přemlouvá" k násilí a vůbec ke špatnému chování, nejspíše nás moderní doba předběhne a nechá nás ležet někde daleko za sebou v propadlišti dějin.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.