Zakladatel současného Singapuru Li Kuang-jao prý na otázku, jak se mu podařilo porazit korupci, odpovídal, že "musíte nechat zavřít tři svoje politické spojence". Drama, které se odehrává kolem hlavního ukrajinského výběrčího daní Romana Nasirova, by mohlo naznačovat, že prezident Petro Porošenko si bere příklad ze singapurského kolegy. Jenže realita je taková, že nebýt tlaku aktivistů, části poslanců a zahraničních diplomatů, Nasirov, jeden z Porošenkových lidí, by své trestní stíhání sledoval z klidu svého londýnského bytu.

Vyšetřovatelé Národního antikorupčního úřadu obvinili Nasirova v rámci vyšetřování uprchlého poslance Olexandra Oniščenka, jednoho z mnoha podnikatelů podvádějících stát při obchodu s plynem. Není to nějaká zvláštní věda, prostě nakupujete plyn pro domácnosti za dotované ceny a pak ho prodáte na volném trhu za cenu tržní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Detektivové ukrajinského antikorupčního úřadu zatkli svou první velkou rybu, šéfa daňové správy Romana Nasirova, za pomoc při vyhýbání se placení daní.
  • V případu jde o krácení daní firem plynárenského podnikatele a poslance Olexandra Oniščenka. Ten minulý rok utekl do Ruska.
  • Nasirov se zatčení snažil vyhnout rychlou hospitalizací, aktivisté ale po dvou nocích dokázali zabránit jeho možnému útěku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.