Lubo Smid nikdy nepracoval v korporaci. A jestli je nějaká zkušenost, která mu opravdu nechybí, pak jsou to právě hodiny odseděné ve velkých nadnárodních firmách. "Nemyslím si, že korporace je něco, po čem by měl člověk toužit," říká provozní ředitel společnosti STRV, která vyvíjí mobilní a webové aplikace. Přestože spoluřídí jednu z největších vývojářských firem v tuzemsku, odmítá podnikání podřídit všechno. Jak sám říká, pokud by si aspoň jednou denně nešel zacvičit, nebyl by šťastný a v budoucnu ani úspěšný. Jeho postoj k práci se dá ostatně vyčíst už z toho, jak vypadá sídlo STRV. Kanceláře se táhnou po dvou dlouhých patrech office centra na karlínském Rohanském nábřeží. Namísto šedých nudných pracovních kójí tady člověk najde vířivku, spací boxy, posilovnu, čerstvě naražený sud s pivem i kulečník. Případně může naskočit na skateboard a jen tak se rozjet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spoluzakladatel vývojářského studia STRV Lubo Smid odmítá práci obětovat vše.
  • Pokud by si nešel aspoň jednou denně zacvičit, nebyl by spokojený.
  • Osmadvacetiletého podnikatele v kariéře nejvíc ovlivnil pobyt v zahraničí.
  • "Bylo skvělé vidět Mekku technologií Silicon Valley," říká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru