Když poslanci v parlamentu nedělají vůbec nic, obvykle si tím jen těžko získají podporu voličů. V Nizozemsku teď ale kandiduje strana, pro kterou je nicnedělání jediným smyslem její existence. "V parlamentu nebudeme nikdy o ničem hlasovat," stojí v manifestu strany Niet Stemmers (Nevoliči).

Nic dalšího už tato strana ve svém programu nemá. Pokud její zástupci příští týden ve volbách uspějí, nikdy nezvednou ruku pro žádný návrh ani proti němu. Strana tvrdí, že chce v politice zastupovat lidi, kteří k volbám nepřišli. "Čtvrtina voličů vždycky zůstane doma a nehlasuje, přesto jsou všechna křesla v parlamentu rozdělena. Politické strany předstírají, že nevoliči neexistují," tvrdí strana.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.