Nebývale ostře se vyjádřil Andrej Babiš směrem k finanční správě, která spadá pod jeho ministerstvo financí. Pokuty ve výši desítek tisíc korun, které od finančních úřadů dostávali podnikatelé za drobná opomenutí v takzvaných kontrolních hlášeních, označil za nelidské. Zároveň slíbil, že je finanční správa bude hromadně odpouštět.

"Dospěl jsem k názoru, že finanční správa nepostupuje vždy lidsky a se selským rozumem. Nerozlišuje mezi lidmi, kteří porušují zákon, a těmi, kdo udělají drobnou chybu," uvedl ministr financí Babiš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Až padesátitisícové pokuty padaly ze strany finanční správy za to, když podnikatelé chybovali v odevzdávání kontrolního hlášení k dani z přidané hodnoty.
  • Ministerstvo financí nyní slíbilo zbytečně vysoké postihy zmírnit. Dosud přitom na 2500 pokutách vybralo 102 milionů korun.
  • "Finanční správa nepostupuje vždy lidsky," uvedl ministr Babiš.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.