Goran Tomašević, legendární válečný fotoreportér agentury Reuters, pořídil v těchto dnech sérii snímků ze severoiráckého Mosulu, kde se koalice kurdských, íránských, amerických a iráckých sil snaží porazit hrdlořezy z Islámského státu. Dva z pěti mostů vedoucích ve městě přes řeku Tigris jsou nyní už pod kontrolou mezinárodní koalice. Ale teroristé se stále drží zejména v hustě obydlených částech starého města.

Na úvodním snímku fotogalerie prchají muži z Mosulu směrem k iráckému vojákovi, ten však po nich nejprve chce, aby se v bezpečné vzdálenosti svlékli a ukázali tak, že nejsou opásáni výbušninami. Původně více než milionový Mosul je největším městem, jehož se kdy radikálové Islámského státu v Iráku či Sýrii zmocnili.

 

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru