Goran Tomašević, legendární válečný fotoreportér agentury Reuters, pořídil v těchto dnech sérii snímků ze severoiráckého Mosulu, kde se koalice kurdských, íránských, amerických a iráckých sil snaží porazit hrdlořezy z Islámského státu. Dva z pěti mostů vedoucích ve městě přes řeku Tigris jsou nyní už pod kontrolou mezinárodní koalice. Ale teroristé se stále drží zejména v hustě obydlených částech starého města.

Na úvodním snímku fotogalerie prchají muži z Mosulu směrem k iráckému vojákovi, ten však po nich nejprve chce, aby se v bezpečné vzdálenosti svlékli a ukázali tak, že nejsou opásáni výbušninami. Původně více než milionový Mosul je největším městem, jehož se kdy radikálové Islámského státu v Iráku či Sýrii zmocnili.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru