Alain Juppé, někdejší francouzský pravicový premiér, si dal včera hodně záležet. Vysvětlil, proč nehodlá vstoupit do prezidentské soutěže, pokud z ní neodstoupí vítěz loňských podzimních primárek tradiční pravice a centristů Francois Fillon. Vysvětlil rovněž, proč vina za slepou uličku, v níž se pravice ocitá, padá na Fillona, který porušil svůj slib, že pokud bude oficiálně obviněn za fiktivní zaměstnávání své ženy a dětí, odstoupí z kampaně.

Osobní trpkost prosákla, jen když své straně připomínal odpovědnost za loňské primárky, v jejichž finále před ním většina dala přednost Fillonovi. Ale i ve francouzské politice je kdyby pouhým kdyby.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Alain Juppé hodil ručník do prezidentského ringu.
  • Jeho krok jen dokreslil rozvrat ve francouzské pravici.
  • Francie je klíčovou evropskou zemí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.