Manažeři zkrachovalé společnosti OKD mají jen několik týdnů na vyhodnocení nabídek na prodej podniku novému investorovi. Nabídky se sešly pouze dvě − od britského hedgeového fondu a od miliardáře Daniela Křetínského. Do půlky dubna musí přitom OKD soudu předložit reorganizační plán, který má postavit těžební černouhelnou společnost na nohy.

Informace ohledně nabídek jsou zatím kusé. Komentovat je nechce ani ostravský těžební podnik, ani insolvenční správce Lee Louda. Už nyní je jasné, že vyhodnocování nabídek nebude jednoduché. Jedná se o desítky stránek anglického textu.

V článku se dále dozvíte

  • Vedení OKD dostalo dvě nabídky, vyhodnotit je musí do měsíce.
  • Zájem měl Daniel Křetínský a nejmenovaný britský hedgeový fond.
  • Doly postupně končí, útlum bude stát miliardy a bez státní pomoci se neobejde.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru