Manažeři zkrachovalé společnosti OKD mají jen několik týdnů na vyhodnocení nabídek na prodej podniku novému investorovi. Nabídky se sešly pouze dvě − od britského hedgeového fondu a od miliardáře Daniela Křetínského. Do půlky dubna musí přitom OKD soudu předložit reorganizační plán, který má postavit těžební černouhelnou společnost na nohy.

Informace ohledně nabídek jsou zatím kusé. Komentovat je nechce ani ostravský těžební podnik, ani insolvenční správce Lee Louda. Už nyní je jasné, že vyhodnocování nabídek nebude jednoduché. Jedná se o desítky stránek anglického textu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vedení OKD dostalo dvě nabídky, vyhodnotit je musí do měsíce.
  • Zájem měl Daniel Křetínský a nejmenovaný britský hedgeový fond.
  • Doly postupně končí, útlum bude stát miliardy a bez státní pomoci se neobejde.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.