Andrea Lauren začala investovat na konci devadesátých let, kdy nastoupila do banky JPMorgan v Londýně. "Chtěla jsem zhodnotit vydělané peníze, nechtěla jsem je nechat ležet na běžném účtě. Investovala jsem jako všichni kolem mě," říká Lauren, která vůbec poprvé nakoupila akcie zmíněné banky. Nyní je výkonnou ředitelkou investiční společnosti Roklen a šéfuje crowdfundingové platformě Fundlift, kde investuje do začínajících firem.

Lauren je jednou z mála známých investorek v Česku. Ačkoliv je v tuzemsku kolem 950 tisíc živnostnic, o počtu investorek se moc neví. Odborníci nicméně hovoří o tom, že je jich v tomto převážně mužském světě nedostatek, ať už v oblasti investic do start-upů, akcií nebo do podílů ve firmách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investorky pracují s penězi jinak než muži. Vnímají investici v širším kontextu, což je jedním z důvodů, proč mohou být jejich investice výnosnější.
  • V Česku je investorek málo. Podle odborníků je to tím, že podnikatelky nezakládají více inovativních firem.
  • Zlepšit by to mohly kluby nebo seskupení, kde by investorky získaly zázemí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru