Americká nezisková organizace Girls Who Invest (GWI) chce změnit svět investic. Cílem platformy je to, aby v roce 2030 bylo 30 procent světového investičního kapitálu spravováno ženami. Podle odhadů z roku 2014 ženy ovládají méně než desetinu světového bohatství vhodného k investicím.

GWI se proto snaží přitáhnout zájem studentek. Organizace od loňského roku pořádá letní intenzivní kurzy, kde se dívky seznamují se základními principy úspěšného investování. Své znalosti následně uplatňují při placených stážích u předních investičních společností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americká organizace Girls Who Invest (GWI) chce dosáhnout toho, aby v roce 2030 bylo 30 procent světového investičního kapitálu spravováno ženami.
  • Podle odhadů z roku 2014 ženy ovládají méně než desetinu světového bohatství vhodného k investicím.
  • Organizace od loňského roku pořádá letní intenzivní kurzy, kde se studentky seznamují se základními principy úspěšného investování.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru