Investiční skupina Penta v čele s miliardáři Markem Dospivou a Jaroslavem Haščákem už do nemocnic investovala skoro 10 miliard korun. Zatímco na Slovensku a v Polsku ovládá desítky zařízení, v Česku se jí dlouho nedařilo žádné sehnat. Nakonec ale Penta slavila úspěch a nyní i v tuzemsku vlastní čtyři nemocnice. "Dohromady mají tržby asi 1,2 miliardy korun. Stáváme se na trhu hráčem, ale v porovnání s našimi ambicemi stále malým," říká v rozhovoru pro HN investiční ředitel Penty Václav Jirků. Bývalý lékař, který má na starosti nákupy zdravotnických zařízení i lékáren.

HN: Jaká je podle vás budoucnost soukromého zdravotnictví?

Ukážu to na příkladu skupiny Nemos, která provozuje tři nemocnice a jejímž majoritním vlastníkem jsme se právě stali. V průběhu loňského roku koupila 50% podíl ve společnosti Mediservis, distributorovi zdravotnické techniky. To je strategicky správná cesta. V regionech, kde působí, Nemos kupuje také ambulance specialistů i praktiků. Buduje ekosystém, který mu pomůže dostat pacienta k sobě. Cesta, kterou chceme jít, je vybudovat síť poskytovatelů ambulantní, ale i následné péče, protože to umožní uvolnit akutní lůžka v nemocnici, která jsou líp placena. Zároveň si vytvoříte lokální monopol na poskytování určitých typů zdravotnických služeb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Finanční skupina Penta už ve zdravotnictví investovala skoro 10 miliard korun.
  • Dosud měla nemocnice na Slovensku a v Polsku.
  • Nyní od několika společníků kupuje 90 procent skupiny Nemos, která provozuje nemocnice v Sokolově, Ostrově a Sušici.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.