Akcie společnosti Snap, která ve čtvrtek úspěšně vstoupila na newyorskou burzu, vzrostly za první dva dny obchodování téměř o 60 procent na 27 dolarů. Mateřská firma aplikace Snapchat, umožňující lidem sdílet fotografie a videa, jež krátce po doručení zmizí, potěšila nejen investory. Důvod k oslavě mají i zakladatelé Snapchatu Evan Spiegel a Robert Murphy, které jejich zbývající podíl ve firmě Snap dostal mezi dolarové miliardáře, a také jedna střední škola.

Ta se v příběhu objevila už v roce 2012, kdy Američan Barry Eggers přišel z práce a zaujalo ho, jak jeho dcera s několika kamarádkami zírají do chytrého telefonu a všechny se při tom smějí. Na otázku, co dělají, odpověděly, že posílají a přijímají fotografie přes aplikaci, která obrázky do deseti sekund zase smaže. Od syna pak Eggers zjistil, že se u Snapchatu baví i chlapci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Provozovatel aplikace Snapchat umožňující lidem sdílet fotky, jež se neukládají a po krátké době mizí, vstoupil úspěšně na newyorskou burzu.
  • Akcie firmy Snap za první dva dny obchodování posílily téměř o 60 procent na 27 dolarů za kus.
  • V přepočtu přes půl miliardy korun vydělala i střední škola, která se před pěti lety nechala přesvědčit k investici v řádu statisíců.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.