Rozdělil je oceán. A zatímco na jednom břehu uvykli oválnému míči, kterým se hází, u nás se, jak známo, do kulatého kope. A to Ameriku nijak zvlášť nebaví. Ať se jí evropská varianta, nazývaná v USA "soccer", snaží zalíbit sebevíc.

Už 22 let ji Američanům nabízí soutěž Major League Soccer. Loni slavila, že se v průměrné návštěvnosti dostala k rekordu, přes 21 tisíc diváků. A v tom ohledu je úspěšnější než špičkový basketbal a hokej, kde ovšem záleží také na velikosti hal. Podstatná jsou ale čísla o televizní sledovanosti uvedená v tabulce na této stránce. Podle nich soccer v Americe za konkurencí zaostává a to ho pak sráží při tom úplně nejdůležitějším, tedy při sčítání tržeb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už 22 let existuje v Severní Americe soutěž Major League Soccer.
  • Loni slavila, že se v průměrné návštěvnosti dostala k rekordu: přes 21 tisíc diváků.
  • V tom je úspěšnější než basketbal a hokej. Podstatná je ale televizní sledovanost a v ní fotbal v Americe za konkurencí zaostává.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru