V pekingském Paláci lidu začalo výroční zasedání čínského parlamentu. Na tři tisíce delegátů bude řešit zadlužení země, které je větší, než by mělo být, a ekonomický růst, který je naopak nižší, než by mohl být. V úvodní řeči premiér Li Kche-čchiang oznámil hlavní ekonomické cíle a občanům slíbil čistší vzduch. O boji proti rostoucí korupci se nezmínil. Koneckonců proč by měl, když je mezi "svými". Majetek elitní vrstvy Všečínského shromáždění lidových zástupců vzrostl podle měsíčníku Hurun Report za poslední čtyři roky o 64 procent. Rychleji než ekonomika obecně, burza cenných papírů, ceny domů i mzdy. Jak je vidno, komunismus vynáší. Kovaným komunistům bezesporu.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru