Spojené státy možná zavedou "přeshraničně korekční daň" (BAT), která prostřednictvím daňových úlev podporuje americké exportéry a naopak penalizuje dovozce. Republikáni v BAT vidí důležitou součást reformy a tvrdí, že tato daň vylepší obchodní bilanci a podpoří domácí produkci, investice a zaměstnanost. Mýlí se.

Společně s dalšími navrhovanými reformami BAT mění zdanění příjmů amerických firem na zdanění korporátního cash-flow. To bude mít obrovský dopad na konkurenceschopnost a ziskovost společností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Republikáni chtějí zavést novou přeshraniční daň, která zdraží dovoz a zlevní vývoz.
  • Celkové dopady této daně by byly ničivé a zasáhly by konkurenceschopnost Spojených států.
  • Riziko, že se Trumpova administrativa pustí do obchodní války, je vysoká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru