Senátor Jiří Růžička jistě k svému vlastnímu překvapení prosadil zrušení povinné maturity z matematiky. Prozatím v senátním výboru, ale přece. Nutno dodat, že jde o ředitele prestižního Gymnázia Jana Keplera v Praze, jehož studenti v tomto předmětu excelují. I toto gymnázium ovšem dospělo k závěru, že není nutné všechny učit matematiku najednou a stejně. Učitelé zjistili, že je daleko efektivnější rozdělit žáky do skupin podle schopností a nadání a tomu přizpůsobit výuku. A také následně netrvat na tom, aby si všichni studenti bez rozdílu vybrali matematiku jako maturitní předmět.

Tento přístup je pro mnohé učitele i školy vlastně dodnes nepředstavitelný. Matematika je krásná věda, která je na rozdíl od mnoha jiných předmětů praktická a pro každého z nás uplatnitelná v běžném životě. Což ovšem neznamená, že jde o jednoduchý předmět, který učitelé umí svým žákům "prodat". A také že je nezbytně nutné, aby všichni, kteří chtějí mít maturitu, museli absolvovat závěrečnou zkoušku i z tohoto předmětu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru