Senátor Jiří Růžička jistě k svému vlastnímu překvapení prosadil zrušení povinné maturity z matematiky. Prozatím v senátním výboru, ale přece. Nutno dodat, že jde o ředitele prestižního Gymnázia Jana Keplera v Praze, jehož studenti v tomto předmětu excelují. I toto gymnázium ovšem dospělo k závěru, že není nutné všechny učit matematiku najednou a stejně. Učitelé zjistili, že je daleko efektivnější rozdělit žáky do skupin podle schopností a nadání a tomu přizpůsobit výuku. A také následně netrvat na tom, aby si všichni studenti bez rozdílu vybrali matematiku jako maturitní předmět.

Tento přístup je pro mnohé učitele i školy vlastně dodnes nepředstavitelný. Matematika je krásná věda, která je na rozdíl od mnoha jiných předmětů praktická a pro každého z nás uplatnitelná v běžném životě. Což ovšem neznamená, že jde o jednoduchý předmět, který učitelé umí svým žákům "prodat". A také že je nezbytně nutné, aby všichni, kteří chtějí mít maturitu, museli absolvovat závěrečnou zkoušku i z tohoto předmětu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru