Lidé, kteří jej znali, o něm hovoří jako o nadprůměrně inteligentním člověku s nebývalým talentem na jazyky, také však prý byl poněkud asociální. Už nežije. Ivo Svoboda, někdejší ministr financí Zemanovy vlády, skonal 23. února ve věku 68 let. V pondělí bude mít v Roztokách u Prahy církevní pohřeb.

Svobodovi blízcí jsou stále přesvědčeni, že se na jeho dlouhodobě špatném zdravotním stavu podepsal kriminál, v němž exministr pobýval v letech 2005 až 2008 kvůli údajné spoluvině na vytunelování mělnické "kočárkárny" Liberta.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.