Fenoménem posledních let na trhu firemního úvěrování je operativní leasing. Jen za poslední tři roky narostl objem těchto kontraktů, které podepsaly leasingové firmy s podnikateli, o 85 procent. Celý úvěrový trh zaměřený na podnikatele během stejné doby přidal "pouze" 30 procent.

Zatímco v roce 2014 objem operativního leasingu dělal 18,5 mi­liardy korun, v roce 2016 to už bylo 34,2 miliardy. Ukazují to statistiky České leasingové a finanční asociace, která sdružuje největší úvěrové firmy v zemi. Proč operativní leasing roste? "Je to dobrá forma financování pro věci, které nečiní bezprostřední hodnotu firmy a podnikatel je využívá jako podporu pro svoje podnikání. Typické je to u automobilů, kde se podnikatel nemusí starat třeba o údržbu," odpovídá Karel Havlíček, šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.