Navzdory odporu prezidenta Miloše Zemana a Senátu dosáhli očekávaného vítězství všichni, kteří žádají přísnější ochranu přírody v národních parcích. Letitý spor, který se týká především Šumavy, nakonec vyhráli poslanci. Celkem 117 hlasy odmítli mírnější senátní verzi, která lidem v parcích umožňovala stavět a hospodařit na více územích, a naopak prosadili přísnější vládní návrh. Ten tak má velkou šanci na definitivní přijetí.

Do cesty novely zákona o ochraně přírody a krajiny se ale hodlají postavit starostové některých šumavských obcí. Pokusí se o to, aby zákon skončil na stole ústavních soudců.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.