Simulovat umíme všichni. Nejčastěji si s tímto slovem spojujeme předstírání nemoci či zranění. Jak prohlásil doktor Bautze, respektive napsal Jaroslav Hašek: "Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!". Asi každý někdy simuloval s cílem vyhnout se nějaké povinnosti. Mezi fotbalisty patří simulování často k návykům, kterými ovlivňují zápasy, a obdobných příkladů bychom našli více.

Základem je napodobení dané situace či předstírání, že nastala. Další oblastí, kde se simulace často vyskytují, jsou nejrůznější počítačové hry. Každý z nás někdy zkusil jízdu ve formuli, na lyžích či let letadlem, aniž by opustil pohodlí svého domova. Výkonnější programy jsou používány pro nejrůznější druhy výcviku, ať už v autoškolách, pro piloty nebo lékaře. Zde již můžeme prohlásit, že simulace nám nejen usnadňuje život, ale pomáhá připravit se na danou situaci či zvládnout problém dříve, než nastane.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?