Ruský novinář Arkadij Babčenko vyměnil minulý týden Moskvu za Prahu kvůli riziku zatčení. Chtěl by se vrátit, až se přežene současná vlna represí proti opozičním aktivistům, obráncům lidských práv a novinářům. Přiznává ale, že to také může trvat mnoho let.

"Z několika zdrojů jsem se dozvěděl, že právě teď se rozhoduje o tom, jestli mě začnou stíhat a už definitivně soudit, nebo mávnou rukou na toho cvoka, ať si píše na ten svůj Facebook. Jako slušně vychovaný člověk jsem se rozhodl netrápit vážené lidi nezbytností volby a pro jistotu se rozhodl opustit hranice naší milované vlasti," žertuje Babčenko, který je v Rusku známý především jako brilantní válečný reportér a autor sarkastických komentářů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.