Malá vozidla pro invalidy, která vyrábí v budově bývalé tvarůžkárny česká firma Elbee Mobility, vyjedou brzy na australské a novozélandské silnice. Zatím se pomalu rozšiřují v Evropě, koncem loňského roku ale získal výrobce partnera, který je bude u protinožců prodávat.

S vozidlem zvaným Elbee mají podnikatelé velké plány a rozšířit jej chtějí celosvětově. Zatím vyrábějí jen pár desítek kusů ročně, prodávají je přes partnerské firmy v Česku, Francii, Velké Británii, Itálii a Švýcarsku. "Na vozíčku jezdí jedno procento světové populace, to není zanedbatelná skupina. Elbee má proto velký potenciál," upozorňuje Ladislav Brázdil, jednatel a spolumajitel firmy, jehož otec s nápadem na zvláštní vozítko před čtrnácti lety přišel.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.