Zřízení aktivních záloh ministerstva vnitra navrhl v pondělí šéf resortu Milan Chovanec (ČSSD). Sloužit by v nich měli lidé, kteří nemohou být vojáky v záloze, ale chtějí se podílet na bezpečnosti státu. Vznik záloh Chovanec zapracoval do návrhu zákona o zbraních, kterým čelí chystané evropské směrnici o omezení legálně držených zbraní. Některé členy vlády ale návrh zaskočil.

"Aktivní zálohy ministerstva vnitra jsme tu už jednou měli. Říkalo se jim Lidové milice," připomněl někdejší komunistické Československo ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a dodal, že Chovancův návrh je nebezpečný. "Může to mít přesně opačný efekt než zvýšení ochrany občanů," řekl.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.