Výrazná postava technologického vývoje společnosti Google a expert na umělou inteligenci Ray Kurzweil v roce 2013 odhadoval, že do 40 let bude možné vytvořit počítačovou kopii lidského mozku. Co by to znamenalo? Mimo jiné to, že by taková kopie lidského vědomí byla téměř nesmrtelná. Podobné vize někomu přijdou úsměvné, jiný je o nich pevně přesvědčený. Jisté ale je, že "inteligence" počítačů je dnes už dostatečná k tomu, aby analytické programy mohly firmě pomoci k úspěchu. Analýzy velkého množství firemních dat (big data) a zákaznického chování, které v minulosti musely zpracovávat i desítky datových analytiků, dnes s pomocí počítače zvládne jeden šikovný zaměstnanec. Navíc software, který k tomu potřebuje, lze u jednodušších úkolů využít zdarma. Podniku taková analýza přináší finanční úspory, efektivnější fungování, ale může odhalit i nové obchodní příležitosti.

Pokud firma dosud analytický software nepoužívala, jsou právě tyto měsíce vhodné pro změnu. Proč? Povinnost elektronické evidence tržeb, která se mnohých podniků týká, nabízí možnost digitalizovat vedle povinných údajů mnoho dalších informací. Evidenční nástroje si může zájemce k balíčku pro EET pronajmout za pár stokorun měsíčně. A cesta k nejrůznějším analýzám je tím otevřená. Více se dočtete v hlavním tématu březnového Podnikání.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.