Soukromá základní škola Hučák vznikla v Hradci Králové loni se 40 žáky, postupně chce otevřít všech devět tříd s celkem 120 dětmi.

"S tímto plánem jsme dostali povolení ministerstva školství. To ale letos otočilo a nechce nám avizovaný počet žáků schválit," popisuje ředitel školy Jan Sýkora. Důvod? Ve veřejných školách ve městě a okolí je pro žáky volných míst dost.

Podobný problém jako Sýkora řeší další desítky ředitelů. Letos zažádalo o vznik či navýšení kapacity 44 základních škol. Ministerstvo povolilo vznik pěti, osmi navýšilo kapacitu. Zbytek má smůlu, buď už školy dostaly definitivní ne, nebo jim ministerstvo oznámilo, že jim nevyhoví, ale mohou se ještě odvolat. Loni ministerstvo odmítlo pouze pět žádostí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo školství letos zamítlo třicítku žádostí o vznik či navýšení kapacity soukromých základních škol.
  • Zdůvodnilo to tím, že ve veřejných školách je míst dost. Takový argument dříve obvykle nepoužívalo.
  • Odmítnutí zájemci o školu se proti rozhodnutí odvolají.
  • Zvažují i žalobu na nerovný přístup ministerstva.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.