Ve světě financí se Vít Vařeka pohybuje více než 20 let. V roce 2006 jeho firma zakládala první fond kvalifikovaných investorů v České republice. Dnes poskytuje investiční společnost Amista služby více než 50 fondům tohoto typu, a je tak největší ve svém oboru v tuzemsku. Pomáhá s jejich vytvářením nebo zajišťuje jejich správu.

Zájem o fondy pro zkušené investory v posledních měsících vzrůstá, k čemuž napomohla i změna legislativy. Do loňského června byl minimální vklad do fondu kvalifikovaných investorů v přepočtu více než tři miliony korun, dnes je to za určitých podmínek jeden milion korun. "Díky snížení minimální hranice pro investici do fondů kvalifikovaných investorů se okruh jejich potenciálních zákazníků podstatně rozšířil," říká Vařeka. V roce 2015 převzal řízení každodenního byznysu v Amistě Ondřej Horák a role Vařeky v jeho firmě je tak dnes dozorčí a strategická.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru