Po víkendu, v jehož průběhu v Americe, Německu a Velké Británii najela auta do lidí, rozhodovala česká vláda o novele ústavního zákona, která má umožnit majitelům legálně držených zbraní zasáhnout k zajištění bezpečnosti. Přestože má jít o krok, který by měl zvýšit obranyschopnost vůči teroristům, k jednotnému závěru nedošla.

O poslanecké předloze tak bude rozhodovat parlament. Novelu připravil ministr vnitra Milan Chovanec. Upřímně, pohled na něj, kterak drží zbraň v ruce, představu vyšší obrany vůči teroristům nijak nenavozuje. Ve chvíli, kdy teroristům slouží jako zbraň dopravní prostředky, se jeví jednodušší použití flinty jako zbytečné. Zejména v zemi, kde si ti, kteří mají zbraň, pravidelně pletou lidi s divočáky.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru