Zhruba jednou za deset let pokryjí ekonomickou oblohu černá mračna, ze kterých však brzy začne pršet zlato. A pak je dobré být venku a mít připravené necky, nikoliv čajové lžičky," napsal Warren Buffett ve výročním dopise akcionářům Berkshire Hathaway. Poukázal tak na to, že investiční společnost, za níž stojí, v posledním čtvrtletí loňského roku vydělala 6,3 miliardy dolarů. Čistý zisk jí meziročně vzrostl o 15 procent. Důvodem je zejména růst akciových trhů po listopadovém zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Buffettovy vzkazy akcionářům ve výročním dopise jsou každým rokem sledovány mnoha hráči na finančních trzích, pro které je šestaosmdesátiletý miliardář vzorem a symbolem úspěchu. Letos se jeden z nejbohatších lidí světa vyjádřil mimo jiné k imigraci. V názoru na ni se neshoduje s postojem nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Talentovaní a ambiciózní přistěhovalci podle Buffetta přispěli k ekonomickému úspěchu Spojených států.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru