Nestává se běžně, že by česká univerzita mohla přetáhnout excelentní vědce ze Švýcarska. Teď ale díky finanční pomoci softwarové firmy Red Hat a aktivitě vedoucího katedry počítačů Michala Pěchoučka nastoupí na ČVUT softwarový inženýr Bestoun S. Ahmed, který působil jako výzkumník ve švýcarském Institutu umělé inteligence Idsia.

"Pokud se chceme stát uznávaným pracovištěm i na mezinárodním poli, je nutné otevřít dveře pro zahraniční odborníky a vytvořit zde konkurenceschopné podmínky," je přesvědčen Pěchouček.

ČVUT se tak podařil významný novátorský počin, kdy za pomoci soukromých peněz získalo do svých řad významnou vědeckou zahraniční kapacitu.

Bestoun je původem z iráckého Kurdistánu, dizertační práci obhájil na Univerzitě Sains Malaysia, kde se věnoval distribuovaným systémům a testování softwaru. Od roku 2015 působil ve Švýcarsku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.