Všechna nová auta BMW budou od příštího roku sbírat data pro vývoj samořídících vozů. Německá automobilka se na tom dohodla s iz­raelskou společností Mobileye. Vozy budou shromažďovat data o silnicích a dopravním značení, která Izraelci využijí při vývoji příští generace samořídících aut. Přesné mapy, potřebné k tomu, aby byla tato auta bezpečná, získají právě na základě posbíraných dat.

Mobileye může data z vozů BMW využít i jinak, včetně toho, že je poskytne dalším automobilkám. Hodlá je zkombinovat s údaji od jiných výrobců a vytvořit obrovské centrum podrobných dat o dopravní síti.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.