Loni se do Turecka vyvezlo české zboží v rekordním objemu 50 miliard korun. A toto číslo se v posledních letech neustále zvyšuje. V jakých sektorech mají čeští exportéři největší šanci uspět a jak vnímají české výrobky samotní Turci? A na co je třeba dávat si při obchodování s tureckými partnery pozor? I na tyto otázky v rozhovoru odpovídal velvyslanec České republiky v Turecku Pavel Kafka.

Mají vůbec čeští vývozci zemědělských a potravinářských produktů šanci uplatnit se v Turecku, které je samo potravinovým gigantem?

Český agrární export do Turecka se za poslední dva roky ztrojnásobil na 1,25 miliardy korun v loňském roce. Za tímto nárůstem stojí z drtivé většiny vývoz hovězího dobytka. A to jak chovného, tak jatečného skotu. Důležitý zlom nastal zhruba před rokem a půl, kdy se podařilo dořešit veterinární omezení. V současnosti je skot významnou položkou v našich exportních komoditách.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.