Musí se do EET přihlásit každý, kdo je plátcem DPH?

DPH elektronická evidence nesouvisí. Nehraje roli, zda je majitel restaurace plátcem DPH, či není, elektronické evidenci se nevyhne. Neexistuje žádný finanční limit, který by určoval, kdo se k EET připojí. Povinnost evidovat tržby se od prosince 2016 vztahuje na každého, kdo nabízí pohostinství, a je jedno, zda to dělá pravidelně, nebo jen nárazově. Od března přibudou obchody.

speciál o eet

Hospodářské noviny připravily speciál k další fázi zavádění elektronické evidence tržeb.

» Den D pro obchody

EET, Neratovice

Platí EET i pro toho, kdo prodává jen vlastní výrobky a výpěstky?

Lidé, kteří pouze nárazově prodají přebytky z úrody zeleniny nebo ovoce ze své zahrady, nebudou muset evidovat tržby. Jestliže ovšem někdo prodává výpěstky častěji, byť nepravidelně, a splňuje tím definici podnikání, bude muset evidovat. Povinnost jim naběhne od března 2018. Řemeslníci, kteří vyrábějí třeba keramiku, opracovávají dřevo, zpracovávají textil nebo například mýdlo, by měli evidovat také, ovšem až v poslední fázi, tedy od června 2018.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru