Nově zveřejněný průzkum mezi českými mediky ve vyšších ročnících lékařských fakult potvrdil trend z posledních let − asi čtvrtina z nich by po skončení školy ráda odešla pracovat do zahraničí. V této souvislosti si klaďme otázku, zda je to hodně, nebo málo, a zda tento fakt máme hodnotit jako výraz našeho evropanství, či spíše nespokojenosti mladé intelektuální elity.

K vytvoření názoru budeme potřebovat však trochu čísel. České lékařské fakulty ukončí ročně o něco více než tisíc mediků a do praxe jich nastoupí asi osm set padesát. Tudíž asi jen polovina z těch, kteří o odchodu mluví, ho nakonec uskuteční.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nově zveřejněný průzkum mezi českými mediky ve vyšších ročnících lékařských fakult potvrdil trend z posledních let - asi čtvrtina z nich by po skončení školy ráda odešla pracovat do zahraničí.
  • V této souvislosti si klaďme otázku, zda je to hodně, nebo málo, a zda tento fakt máme hodnotit jako výraz našeho evropanství, či spíše nespokojenosti mladé intelektuální elity.
  • Není nijak povzbudivé, jestliže se mladí a motivovaní medici netají tím, že po fakultě hned odejdou do zahraničí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru