IDC a Gartner se pokoušejí zmapovat, jak bude probíhat nástup robotiky a umělé inteligence.

Gartner odhaduje, že chytré stroje se stanou mainstreamovou záležitostí do roku 2021; do této skupiny Gartner zahrnuje umělou inteligenci a související technologie (strojové učení i pokročilou automatizaci). Nasazení těchto systémů v podnicích přinese transformaci jejich fungování a bude mít disruptivní charakter jak ve výrobě ("robotika" v užším slova smyslu), tak i v obchodu (např. dynamičtější cenové modely). Zcela se změní způsob, jakým v procesu podnikání vzniká přidaná hodnota i její povaha. V rámci kategorie chytrých strojů Gartner speciálně zkoumá jejich nasazování, kde rozlišuje konzultace a systémovou integraci; pro loňský rok firma uvádí souhrnnou hodnotu obou těchto segmentů trhu 451 mil. dolarů, v roce 2021 pak trh vzroste na 29 mld., přičemž systémová integrace bude zaujímat stále větší podíl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.