Blízká budoucnost ministerstva průmyslu záleží hlavně na prezidentovi Miloši Zemanovi. Buď vyhoví návrhům Bohuslava Sobotky (ČSSD) na změnu ve vedení ministerstva, nebo se rozjede politická přetahovaná o to, kdo z dvojice nejvyšších představitelů země bude mít větší výdrž.

Sobotka oznámil odvolání ministra Jana Mládka z funkce, jméno jeho nástupce zatím nezveřejnil. Spekuluje se však o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi. A ten Zemanovi vadí. Zajídá se mu dokonce natolik, že mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček Prouzu veřejně kritizoval. Tvrdil například, že Prouza má blízko k organizacím útočícím na prezidenta.

"Pan premiér dosud jméno kandidáta oficiálně neoznámil, nemám tedy v tuto chvíli žádné vyjádření," odpověděl Ovčáček na otázku, zda Zeman podepíše Prouzovo jmenování, pokud ho premiér předloží. Tajemník odmítl komentovat možnost, že by měl být ministrem. Nevyjádřil se ani ke kritice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.