A pak že média, zejména samozřejmě ta americká, nejsou schopná Donalda Trumpa za nic pochválit. Když šéf Bílého domu včera oznámil, koho chce za svého nového poradce pro národní bezpečnost, všichni zajásali. Od expertů řekněme dost levicové televize CNN po konzervativní autory publikující na stránkách listu The Wall Street Journal. Dodejme hned, že chválou nešetřili ani kritici na politické scéně. Volbě v podobě generála Herberta Raymonda McMastera zatleskal třeba i známý republikánský senátor John McCain, jenž jinak stále prezidenta pranýřuje, naposledy za jeho nehorázné řeči právě o médiích. Trump totiž před pár dny uvedl, že média šíří "falešné zprávy" a vůbec jsou prý "nepoctivá". McCain to oglosoval se slovy, že přesně takhle, útokem na média, jsou uváděny do chodu diktatury.

Tříhvězdičkový generál McMaster je stále ve službě, a prezident je tedy formálně jeho velitelem. Což je nutné zmínit, protože kdyby byl McMaster ve výslužbě, mohl by nabídku odmítnout − tak jako před pár dny oslovený generál Robert Harward. Jenže nevyhnutelnost ohledně McMasterovy odpovědi na zavolání z Bílého domu nic nemění na tom, že tenhle člověk není zrovna typem, který by jen poslušně plnil rozkazy či přikyvoval.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?