Sakura se jmenuje bytový dům, který začíná stavět společnost T.E Development Group v pražských Košířích. Nejmenuje se tak náhodou. Na jeho střeše budou vysázeny tyto růžově kvetoucí stromy původem z Japonska. Investor slibuje budoucím obyvatelům 65 bytů i "polosoukromý park se sakurovým hájem". Bujná vegetace má být i součástí teras a balkonů bytů, fasády domu a samozřejmě − v zeleni se bude topit i jeho okolí.

"Každý člověk, který si u nás kupuje byt, si zároveň kupuje zahradu," řekl Martin Hubinger, partner společnosti T.E Development Group. V projektu Truhlárna od stejného developera, který taktéž staví v Praze, budou zase střechy podzemních garáží zároveň zahradami se vzrostlými stromy a s lavičkami k sezení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.