Zahájení týdne módy v Londýně využili představitelé módních domů k tomu, aby vyzvali britskou vládu, aby se vyhnula příliš tvrdému rozvodu s Evropskou unií. Argumentovali tím, že móda království přináší 28 miliard liber a 70 procent produkce jde na trhy EU. Připojili se tak k demonstracím před britským parlamentem i k vědcům. Ti − například z Oxfordské univerzity − kvůli odchodu Británie dokonce poprvé v historii uvažují o vybudování kampusu v zahraničí. Nic z toho zatím premiérku Theresu Mayovou, která varovala, že odchod bude spíše tvrdší a že země opustí společný trh, aby si zajistila kontrolu nad přílivem přistěhovalců do Británie, neobměkčilo. Kdo chce pryč, půjde. Bez ohledu na důsledky.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru