Už dlouho nesršel Jan Mládek takovým elánem, jako když ze sebe chrlil výčet toho, co na ministerstvu průmyslu a obchodu za tři roky dokázal. I to, co veřejnost vidí jako zřejmý průšvih, dokázal čerstvě odvolaný ministr interpretovat jako svůj úspěch, přinejhorším pak jako zveličelé nedorozumění způsobené nešikovnou komunikací. Tak se vypořádal i s proslulým výrokem svého náměstka, který lidem stojícím o polské ceny telekomunikačních služeb doporučil odstěhování do Polska.

Nemůže být pochyb, že právě zásahy ve prospěch telekomunikačních operátorů Mládka nasměrovaly ke konci ministerské kariéry víc než cokoli jiného. Nespokojenost s cenami, ale i s kvalitou služeb byla příliš silná a srovnání se zahraničím vycházelo pro Česko tak špatně, že ani taktika svalovat vinu na všechny kromě ministerstva nemohla zabrat.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru