Budapešť sice stále ještě oficiálně kandiduje na pořádání letních olympijských her v roce 2024, ale skutečnost už je trochu jiná. Doposud nepříliš známé nevládní organizaci Hnutí Momentum se podařilo sehnat 266 tisíc podpisů pod petici požadující vyhlášení městského referenda, které by mělo organizaci her odmítnout.

Změnila se i nálada obyvatel vůči hrám a postoj některých levicových opozičních stran, které dříve uspořádání her v Maďarsku podpořily. Teď ale otočily a pomáhaly shánět podpisy proti. Hlavní argument byl jednoduchý: hry budou příliš drahé a Maďarsko si je nemůže dovolit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.