Pouhé tři dny zbývají do startu druhé a zároveň největší vlny elektronické evidence tržeb. Od začátku března začne státu povinně posílat e-účtenky čtvrt milionu malo- a velkoobchodníků. Šedesát procent  z nich se ale stále do systému EET nezaregistrovaly. Kdo přitom nebude mít pokladnu pro e-tržby, hodně riskuje. Hrozí mu pokuta až půl milionu korun.

V posledních únorových dnech se tak čeká velký nápor. Zatímco stát tvrdí, že všechny zájemce zvládne zaregistrovat, dodavatelé pokladen či softwaru pro e-tržby se obávají, že nebudou mít dostatek zboží skladem. A že kvůli tomu přijdou o zisk.

Někteří prodejci e-pokladen proto vymýšlejí cesty, jak zákazníky přitáhnout co nejdřív. Lákají je například na zlevněné pokladny, několikaměsíční provoz zdarma nebo možnost vyzkoušet si nejdříve víc zařízení a teprve potom si jedno z nich vybrat a zaplatit.

Velkorysé nabídky jsou přitom pro dodavatele pokladen výhodnější, než kdyby museli zboží nakoupit ve velkém dopředu a riskovat, že ho pak všechno neprodají. Pokladna či registrace do systému EET dosud chybí více než 160 tisícům obchodníků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.