Neúprosný tikot stopek už z hlavy nikdy nedostane, právě s časem se přece Marita Kochová rvala celé mládí. A jak. Byla nejrychlejší ze všech dívek, které kdy po zemi chodily. Vlastně běhaly. Teď už asi zvolnila, v sobotu Marita Kochová oslavila v Rostocku životní šedesátku. Atletický svět však stále tápe, zda ji uctívat jako legendu, nebo tuhle běžkyni raději z dějin úplně vymazat.

Zatím jméno Marity Kochové v tabulkách rekordů najdete, státní útvar, který tak bažil po zářivých pablescích jejích medailí, tedy Německou demokratickou republiku, už na mapě nalézt nelze. Sport v té zemi milovali, byť poněkud svérázně, a slávu vítězů ještě víc. Proto do 12 tisíc sportovců tajně, ale systematicky pumpovali steroidy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru