Stále větší podíl při seznamování dětí s velkým světem hraje jejich digitální zkušenost. Role technologií je v tomto procesu poznávání dvousečná: na jednu stranu se díky nim děti ke znalostem dostávají snadněji, jejich komunikace s vrstevníky je rychlejší a efektivnější, jejich studium intenzivnější. Na straně druhé jsou děti k rizikům internetového věku zranitelnější než dospělí. Začátek února, kdy probíhá celosvětový Den bezpečnějšího internetu, je dobrý moment si připomenout, že virtuální hrozby jsou ve skutečnosti velmi reálné a hmatatelné.

Jak vyplynulo z našeho nedávného průzkumu mezi rodiči, téměř polovina z nich řešila v loňském roce se svým dítětem problém týkající se bezpečnosti na internetu. Čtvrtina těchto problémů souvisela s tím, že dítě bylo v on-line prostředí kontaktováno neznámým člověkem, a pět procent se vztahovalo ke kyberšikaně. Zatímco většina rodičů své děti důkladně připravuje na nebezpečné situace v reálném světě, dokážeme odvést podobně dobrou práci, pokud jde o on-line hrozby?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru