Nápad připravovat psí pokrmy z čerstvého masa, zeleniny a rýže nebo pohanky si Petra Stoklasová přivezla před třemi lety ze Spojených států. Po návratu z cest odešla z daňové kanceláře, kde pracovala, a pustila se do budování vlastní firmy. Pro svůj start-up, nazvaný Health4Dog, založený na prodeji čerstvě zhotovených psích pokrmů, postupně získala tři investory. Další finance se snaží najít pomocí crowdfundingové kampaně.

Aby mohla vzniknout kuchyně pro psí pokrmy na okraji Prahy, oslovila dva investory ze svého okolí. "Od začátku jsem věděla, že pro projekt budu potřebovat poměrně velkou investici, a zároveň jsem byla v podnikání nováčkem," přibližuje Stoklasová. Možnost oslovení investora se jí zamlouvala také proto, že kromě financí bude působit jako mentor a rádce. "Půjčka v bance ani jiná forma úvěru mi proto nedávala smysl," podotýká Stoklasová, která svou kancelář sdílí se svou fenkou Bruni. Počáteční investice přerostla 10 milionů korun. Loňské tržby start-upu dosáhly 700 tisíc korun. Mladá podnikatelka očekává až desetinásobné navýšení v dalších letech. "Plánujeme rozšířit sortiment, zařadit nové receptury a nabízet stravu i pro kočky," přibližuje své záměry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nyní se snaží získat prostředky pomocí crowdfundingu na další rozvoj.
  • Podnikatelka Petra Stoklasová před třemi lety založila firmu Health4Dog. Pod značkou Brunio vaří psí pokrmy.
  • Pro svůj podnikatelský nápad získala tři investory.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru