Podnikatel Václav Svátek by mohl pracovat jako jaderný fyzik, kdyby se na vysoké škole nepustil do rozvedení internetové sítě po koleji. "Mít v té době na koleji internet bylo nepředstavitelné. Kabely jsme tahali po chodbách, rozvrtali jsme kvůli tomu skoro celou budovu," směje se Svátek, který správou kolejní sítě získal první zkušenosti v oboru IT. "Všechno jsem si nastudoval a hodně mě to začalo bavit, síť jsem vylepšoval po nocích i o prázdninách," vzpomíná.

Jaderná fyzika je podle něj konzervativní obor. "Experimenty se připravují měsíce, dalších několik let se realizují a potom vznikne patent, ze kterého se stane reálný produkt třeba až za deset let. Já jsem ale rychlý člověk, své nápady chci rychle realizovat a vidět výsledky," říká Svátek, který ještě při studiu nastoupil do IT oddělení pražské realitní kanceláře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podnikatel v IT Václav Svátek založil firmy Českomoravské informační systémy a AppOnFly.
  • Jako svůj největší úspěch vnímá smlouvy s technologickým gigantem IBM.
  • V USA jsou marketing a obchod nade vším, říká Svátek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.