Skupině Penta se opět komplikují plány na rozšíření letiště ve Vodochodech, kterým chce konkurovat Ruzyni. V roce 2006, kdy letiště koupila jako součást Aera Vodochody, přitom oznámila, že je pro veřejnou dopravu zprovozní do pěti let. Jenže nyní je jasné, že ani termín před rokem 2025 není reálný.

Penta totiž stále nemá závazné stanovisko vlivu na životní prostředí a další ránu jí ve čtvrtek zasadil Městský soud v Praze. Ten totiž zrušil ochranné hlukové pásmo kolem letiště, které loni v listopadu vyhlásil Úřad civilního letectví. A to poté, co se na něj obrátili starostové okolních obcí, kteří proti plánovanému rozšíření provozu na letišti dlouhodobě bojují.

"Je to vrácení se o čtyři roky zpět," konstatoval právník úřadu Jindřich Kalíšek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Městský soud v Praze zrušil ochranné hlukové pásmo kolem letiště ve Vodochodech, které vyhlásil Úřad pro civilní letectví.
  • Důvodem bylo to, že zřízení ochranného pásma neprojednal s úřadem územního plánování Středočeského kraje.
  • Je to další komplikace pro majitele letiště, investiční skupinu Penta, která chce z Vodochod udělat mezinárodní letiště a konkurovat Ruzyni.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.